Inovativní firmy v Ústeckém kraji získají další podporu

Tisková zpráva ze dne 5. 1. 2016
 
Ústecký kraj vyhlásil dne 20. 12. 2015 již druhý ročník programu Inovační vouchery. Firmy z kraje získají až 120 000 Kč, které využijí na spolupráci s vybranou výzkumnou organizací (vysokou školou, výzkumným ústavem apod.). Výzkumníci mohou pro firmy navrhovat nové technologie či materiály, provádět náročná měření nebo třeba koncipovat nové systémy a provozy. Díky tomu podnikatelé získají přístup ke znalostem, na něž běžně nedosáhnou. Toto know-how pak využijí pro zavedení nových výrobků či služeb.

Kromě okamžitých přínosů může vzájemný kontakt firem a výzkumníků přerůst v dlouhodobou spolupráci. Ústecký kraj se tak snaží zvýšit přidanou hodnotu v místních firmách a posílit jejich konkurenceschopnost.
 
Žádosti o dotaci je možné předkládat od 21. ledna do 26. února. Formulář pro podání žádosti a všechny další dokumenty najdou zájemci na webu www.icuk.cz. Tyto stránky slouží jako krajský portál pro podporu inovačního podnikání.

Inovační voucher je dotace rychlá, efektivní a bez zbytečného papírování – přesně jak firmy potřebují. Stačí vyplnit on-line formulář a dodat tři jednoduché přílohy. Navíc výzkumné organizace v kraji i jinde v ČR dnes nabízejí mnoho sofistikovaných služeb pro firmy, takže je z čeho vybírat. Loňský první ročník Inovačních voucherů Ústeckého kraje byl velmi úspěšný. Podporu získalo téměř třicet firem. Ukázalo se, že i s relativně malými penězi mohou šikovní podnikatelé ve spolupráci s výzkumem dokázat velké věci. Díky voucherům vznikla řada nových výrobků, několik firem vytvořilo unikátní řešení s patentovým potenciálem, jiné zase díky optimalizovaným provozním řešením ušetří milionové částky.

Inovační vouchery jsou oblíbeným nástrojem pro podporu moderních firem ve většině krajů ČR. Začali s nimi před jedenácti lety na jižní Moravě. Tam mají ověřeno, že každá koruna vložená do výzkumu se vrátí minimálně pětkrát.

 


Kontakt

ČARA - Česká asociace rozvojových agentur / Czech Association of Development Agencies

Regionální rozvojová agentura jižní Moravy
Královopolská 3052/139, 612 00 Brno
Czech Republic


+420 541 212 125